WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - FORTEPIAN

Domczyk Agata

Wykładowca Agata Domczyk

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej we Wrocławiu (Wydział Wychowania Muzycznego). Studiowała również dyrygenturę. Będąc uczennicą Liceum Muzycznego wiedziała, że będzie nauczycielem. Obdarzona wrodzoną łagodnością, cierpliwością oraz zdolnością jasnego precyzowania myśli, osiąga znakomite efekty w edukowaniu, również i takich uczniów, którzy uczą się wolniej; z racji swych cech charakteru staje się ich powiernikiem, co ułatwia kontakt między uczniami i nauczycielem. Rezultaty są słyszalne nawet wobec tych, którzy wprawdzie bardzo chcą, ale którym nauka przychodzi z wielkim trudem. Sprawia jej ogromną satysfakcję, gdy uczeń pokonując z mozołem skomplikowane dla niego elementy gry na instrumentach klawiszowych, zaczyna grać i to zupełnie dobrze.

Lubi i ceni każdy rodzaj dobrej muzyki – poważną za precyzję wykonania, rozrywkową za świeżość i spontaniczność wykonawców, jazzową za improwizację. Preferuje słuchanie koncertów na żywo (nie z płyt czy kaset) – utożsamia się z wykonawcą, przeżywa koncert razem z nim. Zastrzyk tak odebranej czystej sztuki pobudza jej wyobraźnię i chęć działania, dając pomysły dalszego rozwoju jako pedagoga. Ceniąc i szanując bardzo wielu muzyków, zawsze chciała być mecenasem dla tych, dla których muzyka jest nie tylko ich zawodem, ale przede wszystkim pasją, niezależnie od gatunków, którym się poświęcili.

Pracowała przez 15 lat w Ministerstwie Kultury i Sztuki w Departamencie Muzyki, a także jako specjalista d/spraw muzyki w Fundacji Kultury Polskiej. W Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II st. im. K. Komedy prowadzi klasę fortepianu. Uczy w/g własnego programu autorskiego, dostosowując go każdorazowo do indywidualnych zainteresowań, możliwości i oczekiwań ucznia.