WYDZIAŁ WOKALNY - PIOSENKA ESTRADOWA

Gwóźdź Karolina

Wykładowca Karolina Gwóźdź

Wokalistka, nauczyciel śpiewu, aktorka, autorka tekstów i muzyki.

Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, specjalności aktorstwo teatru muzycznego oraz Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego na kierunku wokalistyka jazzowa.
Związana z Teatrem Syrena w Warszawie, gdzie można ją zobaczyć w spektaklach muzycznych oraz Teatrem Muzycznym Variette w Krakowie. Jej głos można usłyszeć w bajkach i filmach z dubbingiem.

Laureatka wielu festiwali wokalnych, m.in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu Piosenki Jeremiego Przybory Stacja Kutno, Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej, Konkursu Singin Mask w Petersburgu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

A od siebie!
Uwielbiam śpiewać, uwielbiam bawić się słowem i muzyką.
Bardzo dużą wagę przywiązuję, nie tylko do samego brzmienia, ale również interpretacji tekstu i wyrażania swoich emocji poprzez muzykę. Staram się pokazać drogę do naturalnego, bezpiecznego i bez wysiłkowego wydobywania głosu. Razem z uczniami szukamy ich mocnych i słabych stron, tak aby przekształcić je w indywidualne walory, odnaleźć się w każdej stylistyce i sprecyzować swój charakter, ulubioną formę wyrazu. Obecnie, moimi ulubionymi stylistykami są jazz, folk, piosenka poetycka oraz musical.

Przede wszystkim chciałabym inspirować – do śpiewania samego w sobie, ale również do poszukiwania i, za pomocą zdobytych w Komedzie narzędzi, tworzenia własnej muzyki.