16.02.1948 - 28.11.2021

Kulik Bogdan

Wykładowca Bogdan Kulik

Perkusista. Po ukończeniu Szkoły Muzycznej w roku 1970 zdał egzamin do „Orkiestry Tanecznej Polskiego Radia i Telewizji” pod dyrekcją Edwarda Czernego i Bogusława Klimczuka. Od roku 1978 pracował w Big Bandzie „Studio S-1 Polskiego Radia i Telewizji” Andrzeja Trzaskowskiego aż do rozwiązania orkiestry w 1992 r. Przez 15-cie lat był członkiem sekcji rytmicznej duetu fortepianowego „Marek i Vacek”. Nagrywał i występował z całą czołówką ówczesnych gwiazd piosenki, muzyków i aktorów. Nagrał kilkadziesiąt płyt jako muzyk sekcyjny. Koncertował w całej Europie i na drugiej półkuli. Czynny zawodowo, gra i nagrywa.

W oparciu o wieloletnie doświadczenie jako perkusista grający muzykę rozrywkową stworzył swój własny program nauczania. Ze względu na bardzo duże zróżnicowanie zdolności oraz poziom grających już uczniów, Bogdan Kulik dostosowuje program do każdego ucznia indywidualnie.

Naukę z uczniami zaczyna od pracy nad doskonaleniem techniki werblowej – podstawy współczesnego perkusisty. Zapoznanie się, słuchanie i analiza nagrania różnych stylów (R&B, funk, pop, rock, swing i latynoamerykańskiego) pozwala na lepsze zrozumienie roli perkusji w zespołach grających tę muzykę. Dużo czasu poświęca na przyswajanie, ćwiczenie i nagrywanie tych skomplikowanych niejednokrotnie struktur rytmicznych przy pomocy profesjonalnych materiałów J. Aebersolda. Pozwala to na ich doskonałe opanowanie i praktyczne wykorzystanie w zespole.

Celem nauczania jest techniczne opanowanie gry na tym instrumencie umożliwiające kontunuowanie dalszej nauki na poziomie wyższym oraz przygotowanie do samodzielnego wykonywania zawodu.

2 komentarzy

Artykuł to jak podróż przez krainę cudów, gdzie każdy rozdział to nowa niespodzianka, a czytelnik, niczym Alice, zagłębia się w fascynujący świat idei i koncepcji.

Świetny artykuł, dzięki za info. Temat ciekawy i świetnie pozwalający rozwijać wyobraźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *