Polecamy spektakl dla dzieci w wieku 2,5-6 lat

Polecamy spektakl dla dzieci w wieku 2,5-6 lat

Jesteśmy pod wrażeniem działań naszych absolwentów.

Gosia Zalewska uczęszczała do klasy fortepianu i śpiewu.

Obecnie tworzy autorskie spektakle muzyczne i prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci w ramach 𝐌𝐮𝐳𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐁𝐚ś𝐧𝐢𝐞 .

W grudniu Muzyczne Baśnie wystąpią na kilku warszawskich scenach ze spektaklem „Dziadek do orzechów – spektakl muzyczny dla dzieci”.  

Fabuła baśni:

Mała Klara otrzymuje pod choinkę nietypowy prezent – figurkę Dziadka do orzechów. W trakcie zabawy figurka ulega uszkodzeniu, więc Klara postanawia zaopiekować się Dziadkiem do orzechów i odkrywa, że jest on zaczarowany: potrafi mówić i żyje własnym życiem!! Postacie szybko zaprzyjaźniają się ze sobą i wspólnie przeżywają wyjątkowe przygody: ratują dom przed Królem Myszy, odwiedzają Królestwo Dziadka do orzechów i tańczą zimowy taniec przyjaźni. W pewnym momencie zaczarowany przyjaciel Klary znika, czym wywołuje zakłopotanie dziewczynki. Czy przyjaciel się odnajdzie? Jak zakończy się ta przygoda? Tego dowiedzą się z pewnością mali uczestnicy spektaklu. Jest to łagodna adaptacja klasycznej opowieści pt. „Dziadek do orzechów”.

Opis wydarzenia:

Całe wydarzenie trwa około 45-50 minut. Spektakl prowadzi Gosia Zalewska Muzyczne Baśnie . Wydarzenie ma charakter interaktywny i sensoryczny, dzieci (w wieku 2,5-6 lat) uczestniczą w spektaklu jak podczas rytmiki (uczą się rymowanek, rozwiązują zagadki, grają na instrumentach, tańczą ze śnieżnymi akcesoriami, etc). Część aktywności przebiega na siedząco, a część odbywa się w ruchu. Spektakl ma przynieść dzieciom radość oraz dostarczyć nowych wrażeń i wiedzy poprzez doświadczenie muzycznych przygód w komfortowy i kameralny sposób.

Terminy spektaklu Dziadek do orzechów

2.12 – Klubokawiarnia Ptaszyna – 11:00 i 12:20

3.12 – Okęcka Sala Widowiskowa – 11:30 i 13:00

9.12 – Bemowskie Centrum Kultury – 10:30

10.12 – Nutka Cafe – 11:00

16.12 – Music Place – przestrzeń muzycznych możliwości – 11:00