WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - GITARA BASOWA, SKRZYPCE

Stelmaszczuk Jerzy

Wykładowca Jerzy Stelmaszczuk

Gitarzysta basowy. Muzyk studyjny, teatralny i estradowy, współpracujący na co dzień z wieloma wykonawcami w realizacji projektów o zróżnicowanym spektrum stylistycznym od muzyki popularnej począwszy, poprzez piosenkę aktorską do jazzu i rocka. Mający na swym koncie wiele nagrań muzyki filmowej i symfonicznej jako muzyk orkiestrowy.

O gitarze basowej Jerzy Stelmaszczuk mówi: „… jest jednym z niewielu instrumentów mającym zastosowanie w niemalże każdej stylistyce muzycznej. Jest ona fundamentem harmonicznym i obok zestawu perkusyjnego, także rytmicznym”.

Jego fascynacja gitarą basową trwa już wiele lat. Na co dzień grywa w bardzo różnych składach estradowych, teatralnych, a także studyjnych. Wszystkie używane przez niego gitary są dziełem tego samego lutnika.

W Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. K. Komedy w Warszawie uczy młodych adeptów na progowej gitarze basowej firmy „Fender” oraz na doskonałym, półakustycznym basie bezprogowym firmy „Carvin”. W dużym stopniu korzysta ze szkolnej imponującej, biblioteki nutowej obejmującej swoim zakresem przykłady bardzo zróżnicowanych stylów muzycznych, dopasowanych do indywidualnych zainteresowań ucznia. Edukację ucznia wspomaga znakomitymi materiałami dźwiękowymi J. Aebersolda.