WYDZIAŁ WOKALNY - PIOSENKA ESTRADOWA

Chaba Joanna

Wykładowca Joanna Pawlik

Wokalistka, muzyk, nauczyciel śpiewu, a także polonistka, autor przekazów medialnych. 

Pisze teksty i komponuje. Z wielką pasją oddaje się jednocześnie fotografowaniu, podróżom oraz aktorstwu i astropsychologii.

Urodziła się na Mazowszu, w domu rodzinnym otoczona łowicką sztuką ludową, tj. rękodziełem artystycznym oraz muzyką. Pasję do śpiewu odziedziczyła po babci, której towarzyszyła na próbach i koncertach kościelnego chóru. Następnie sama zaczęła śpiewać w przedszkolnym zespole „Kociaki”. Na scenie zadebiutowała jako sześciolatka na Festiwalu Piosenki Angielskiej, gdzie została wyróżniona. Edukację muzyczną rozpoczęła w 1996 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Chopina w Sochaczewie w klasie fletu i saksofonu, potem na zajęciach z piosenki solowej u Elżbiety Mierzeckiej. W 2009 r. ukończyła wydział polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, broniąc tytuł magistra w Instytucie Kultury Polskiej. W 2014 r. została absolwentką wydziału wokalnego Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. K. Komedy w Warszawie. Przez wszystkie lata szkół rozwijała również warsztat pianistyczny. Laureatka Nagród na Ogólnopolskich Festiwalach Piosenki Kabaretowej, m. in. I Nagrody na „Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory” SDK 2012r., Nagrody Specjalnej od rodziny Jeremiego Przybory na XI „Stacji Kutno” w 2013r., I Nagrody w Konkursie „Piosenka jest dobra na wszystko” OKO 2014 r.
Cały czas rozwija swój warsztat wokalny, ma za sobą wiele szkoleń, warsztatów z zakresu sztuki wokalnej w Polsce i zagranicą, m. in. u Bartka Cabonia techniką SLS, Jnr Robinsona z improwizacji soulowej, Briana Fentress’a z obszaru muzyki gospel, w tym warsztaty z piosenki aktorskiej z Barbarą Dziekan, warsztaty śpiewu gardłowego i 
alikwotowego z E-Shu, warsztaty oddechowe uwalniające gardło i miednicę z Sylwia Miszczuk Yoga. Pracowała przy wielu projektach muzycznych, m. in. : „Taniec wampirów” z Teatrem Roma, „Przeboje musicalowe”, „Do grającej szafy grosik wrzuć”, „Kabaret Starszych Panów”, „Gospel”, „Lata 20., lata 30.” z Magdaleną Ptaszyńską. Śpiewała w różnych składach muzycznych zarówno jako solistka, jak i chórzystka. Współpracowała z Teatrem Polskiego Radia i Krzysztofem Ścierańskim. Wyreżyserowała iwystąpiła w spektaklu muzycznym z piosenkami francuskimi „Opowieści Paryskie” z Eric Folly. Wiedzę i inspiracje czerpie bezpośrednio od Mistrzów, jak również poprzez podróże i obserwację świata.
Na bazie zdobytej wiedzy i doświadczeń w 2012 r. otworzyła własne Studio, a w nim wiele projektów muzycznych dla dzieci i młodzieży, m. in. „Mikrofon i JA”, „Bajkowe Opowieści”, „WokArt akustycznie”, „Z naszymi marzeniami”, „Jak słodko mieć własne mieszkanko”, „Happy”. Współpracowała z młodymi artystami „Małej Filmówki”, studia aktorskiego działającego przy Warszawskiej Szkole Filmowej w Warszawie. W 2015 r. prowadząc warsztaty wokalne dla mieszkańców Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu w ramach projektu „One Caucasus” rozpoczęła międzynarodową działalność edukacyjną. Z warsztatami wokalnymi odwiedziła Meksyk i Martynikę w ramach projektu „The Little Prince Illustrated” oraz Tunezję z autorskim projektem dla Polonii „No i jak tu nie jechać?”.

W ASMRiJ prowadzi zajęcia z emisji głosu i interpretacji piosenki oraz kształcenie słuchu i zasady muzyki.
Na zajęciach wokalnych szczególną uwagę zwraca na:
– oddech i śpiewanie całym ciałem
– świadome posługiwanie się aparatem głosowym
– emocje i interpretację tekstu
– naturalne brzmienie głosu
Każdy z nas ma jedyny i niepowtarzalny instrument muzyczny, jakim jest głos. Każdy z nas przechodzi przez kolejne etapy rozwoju wokalnego, kolejne etapy uwalniania swojej pasji. Należy dobrze poznać siebie oraz zasady działania aparatu głosowego, aby móc swobodnie używać głosu do wyrażania siebie, czyli do interpretowania świata poprzez
głos.

Ja będę tylko Twoim lustrem. Będę motywować Cię do pozytywnych zmian! Zapraszam do mojej klasy.

Prowadzi zajęcia w języku polskim i angielskim.

„Móc codziennie spełniać swoje marzenia to prawdziwa radość…
życie to odkrywanie tego, co kryje moja dusza…”