WYDZIAŁ WOKALNY - PIOSENKA ESTRADOWA

Chaba Joanna

Joanna Chaba

Wokalistka, trenerka wokalna, autorka przekazów medialnych.

Twórczyni projektu WokArtysta – Rozwój Osobisty Wokalisty.
Pisze teksty i komponuje muzykę. Z wielką pasją oddaje się jednocześnie podróżom, psychologii oraz rozwojowi osobistemu.

 

Urodziła się w Łowiczu, a lata dzieciństwa spędziła na łowickiej wsi – Kocierzew – otoczona muzyką i sztuką ludową. Na scenie zadebiutowała jako 6 latka na Festiwalu Piosenki Angielskiej, gdzie została wyróżniona. Edukację muzyczną rozpoczęła w 1996 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie w klasie fletu i saksofonu (dodatkowo na zajęciach z piosenki klasycznej) uzyskując dyplom I st. na wydziale instrumentalnym. W 2009 r. ukończyła Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, broniąc prace naukowe w Instytucie Kultury Polskiej. W 2014 r. została absolwentką Wydziału Wokalnego Autorskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II st. im. Krzysztofa Komedy w Warszawie w klasie Magdaleny Ptaszyńskiej.


Laureatka:
I Nagrody na „Konkursie Piosenki Kabaretowej im. Jeremiego Przybory” SDK 2012 r.
Nagrody Specjalnej od rodziny Jeremiego Przybory na XI „Stacji Kutno” w 2013 r.
I Nagrody w Konkursie „Piosenka jest dobra na wszystko” OKO 2014 r.


Od 2012 r. w ramach własnego studia zrealizowała wiele projektów krajowych i międzynarodowych m. in. w Tunezji, Meksyku, Gruzji oraz na Martynice.

Obecnie rozwija projekt z autorską muzyką oraz warsztat trenerski z zakresu umiejętności psycho-społecznych. Zajęcia i warsztaty prowadzi w języku polskim oraz angielskim.

Na zajęciach ważne jest dla mnie zapoznanie się z danym głosem oraz osobowością ucznia, by następnie móc dobrać odpowiednie narzędzia i metody pracy. Uczę świadomości wokalnej w oparciu o różne techniki, tak aby wydobyć zdrowe i naturalne brzmienie głosu w całej skali. A obszary na których poruszam się to:

1. Oddech
2. Emisja głosu
3. Tekst
4. Interpretacja
5. Improwizacja
6. Kształcenie słuchu i zasady muzyki
7. Rozwój osobisty wokalisty

Życie wokalisty to nie tylko światła reflektorów, radość, duma i oklaski – jest to równolegle umiejętność radzenia sobie z oceną, krytyką, stresem, wstydem czy perfekcjonizmem, dlatego dodatkowo zwracam uwagę również na pracę nad głosem „wewnętrznym”.

Do zobaczenia
Joanna