WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - FORTEPIAN

Kowalski Łukasz

Lekcje gry na fortepianie warszawa

‘’If it sounds good, it IS good’’ D. Ellington.

Nie będzie łatwo – to jedno z pierwszych zdań, które słyszą od mnie moi uczniowie. Nie będzie łatwo, ale jeśli poświęcisz na to odpowiednią ilość czasu i energii, jeśli włożysz w to serce, to nie ma możliwości, żeby nie osiągnąć celu.  

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to jest, że ten sam utwór może być zagrany na setki sposobów i za każdym razem budzi inne, często skrajne emocje ? Analizując to od strony technicznej, dzieje się tak za sprawą wyborów, których dokonali wykonawcy. U mnie na zajęciach pokażę Ci drogi, którymi możesz podążyć, aby przekazać słuchaczowi dokładnie to co chcesz. Jednak jest to tylko część zagadnień, którymi będziemy się zajmować. Dużo uwagi poświęcimy również technice gry, a z czasem również interpretacji i improwizacji.

Rozwój pianistyczny idzie w parze z rozwojem świadomości i wrażliwości muzycznej, dlatego będziemy słuchać i analizować utwory od klasyki, przez rocka, soul, funky, aż po jazz. Zajrzymy pod powierzchnię, przyjrzymy się strukturze, harmonii i na bazie tego zbudujemy Twój muzyczny alfabet. Na moich zajęciach będziemy stawiać Cię w roli solisty, akompaniatora i członka zespołu. Oprócz wiedzy przekażę Ci również moje doświadczenia sceniczne.

Zapraszam !