WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - INSTRUMENTY PERKUSYJNE

Bąkowski Nikodem

Wykładowca Nikodem Bąkowski

Gra na instrumentach perkusyjnych. Uczył się m.in. na Kubie i w Brazylii, u takich sław perkusji jak: conga- Jesús Alfonso (Los Munequitos de Matanzas), Macho Calderón (Aguiri-Yo), Duniesky Barreto Pozo (Bamboleo, BuenaVista Social Club), Grupo Afrocuba de Matanzas, timbalesy- Ramsés Rodriguez Baralt (Ernán Lopéz Nussa, Chucho Valdes, Omara Portuondo, Pablo Milanes, Ibrahim Ferrer), bata- Carlos Miguel Perez Brito, José Osmel Torreo.
Od 2002 roku aktywnie działa jako wykonawca i współaranżer w wielu projektach muzycznych.
Obecnie występuje z zespołami: Bitamina, Salsa Central i Bantamba.
Współpracował również z takimi artystami, zespołami i placówkami jak:
Dawid Podsiadło, Jose Torresy Salsa Tropical, Rey Ceballo y Calle Sol, Son de Cuba, Milagros Abreu Machado, Anya Kostrzewska, Ritmodelia, Gadająca Tykwa, Strefa Rytmu, Teatr Buffo, Teatr Syrena, Teatr Konsekwentny.
W ramach działalności dydaktycznej w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy uczy gry na instrumentach perkusji latynoskiej – congach, bongosach, timbalesach, bata, clave, campanach, marakasach, guiro. Swoim uczniom stara się przekazać nie tylko tajniki techniki gry, ale również zapoznać ich z różnorodnością stylów i gatunków tradycyjnej, etnicznej muzyki perkusyjnej oraz zaznajomić z kulturowym zapleczem poznanych rytmów.
W wolnych chwilach rozwija również swoją pasję pracy z drewnem i tworzenia instrumentów.