WYDZIAŁ WOKALNY - PIOSENKA ESTRADOWA

Mroczek Aneta

Wykładowca Aneta Mroczek

Wokalistka, animator społeczno-kulturalny i pedagog.

Absolwentka studiów licencjackich Uniwersytetu Warszawskiego na specjalizacji animacja społeczno-kulturalna oraz studiów magisterskich w Wyższej Szkole Pedagogicznej na specjalizacji pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna.

W czerwcu 2020 roku ukończyła studia magisterskie na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na specjalizacji: wokalistyka estradowa, gdzie oprócz recitalu dyplomowego broniła pracy magisterskiej pt: „Wybrane elementy techniki wokalnej stanowiące tworzywo artystycznej ekspresji w bossa novie – na podstawie płyty Sade Diamond Life”.

Sade jest jedną z jej największych inspiracji muzycznych.

Ukończyła także Autorską Szkołę Muzyki Rozrywkowej i Jazzu I i II stopnia im. Krzysztofa Komedy w Warszawie w klasie piosenki estradowej.

Poza prowadzeniem zajęć wokalnych prowadzi zajęcia umuzykalniające w oparciu o metodę E.E. Gordona. I podążając nurtem tej metody uważa, że muzyki powinno uczyć się tak jak języka ojczystego: najpierw jej słuchamy, następnie zaczynamy sami „mówić” dopiero później uczymy się jej zasad. Dlatego tak istotne jest „czucie muzyki” oraz wrażliwość na nią.

Jest wokalistką w Soul Connection Gospel Group oraz reprezentantką Klubu Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Uwielbia pracę nauczyciela, ponieważ daje to pozytywny zastrzyk energii kiedy uczniowie robią kolejne postępy, chłoną każde słowo i coraz bardziej rozbudzają w sobie miłość do muzyki.

W nauce śpiewu stawia na naturalną, zdrową technikę wokalną. By wydobywać głos w sposób naturalny, bez napięć i obciążeń. Zwraca również dużą uwagę na dobór repertuaru oraz interpretację piosenki.