WYDZIAŁ INSTRUMENTALNY - INSTRUMENTY PERKUSYJNE

Rosiak Emilian

Emilian Rosiak urodził się w 1996 roku i swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 7 lat. Jest to wszechstronny artysta poszukujący własnego języka dźwięków w takich gatunkach, jak: jazz, funk, muzyka klasyczna oraz muzyka latynoska. Jego pierwszym instrumentem była wiolonczela, później dodatkowo pobierał lekcje fortepianu, następnie kształcił się na perkusji oraz latynoskich instrumentach perkusyjnych. Ukończył z wyróżnieniem ZPOSM nr 3 im. Grażyny Bacewicz w Warszawie, a później Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Poszukując nowych brzmień czerpał wiedzę od takich muzyków, jak: Andrzej Bauer, Nippy Noya, José Manuel Albán Juárez (Manolo), Nikodem Bąkowski .

Gra na congach, timbalesach, bongosach, marakasach, guirze, shekere, cajonie, perkusji, fortepianie oraz wiolonczeli. Spełnia się również w dziedzinie aranżacji. Koncertował w wielu krajach Europy dzieląc scenę z takimi artystami jak m.in. Leszek Możdżer, Marcin Zdunik, Jose Gallardo, Gianmario Cavallaro. Wielokrotnie przyznano mu Stypendium Prezydenta Miasta Bydgoszczy oraz Stypendium Rektora Akademii Muzycznej dla najlepszych studentów.

Obecnie działa na rynku muzycznym jako muzyk sesyjny oraz tworzy własne projekty inspirowane pasją do muzyki.